okolice

Odkrywaj malownicze Mazowsze

Szkwa to świetna baza wypadowa do okolicznych atrakcji, których nikomu nie zabraknie. Odnajdą tu swoje ścieżki nie tylko fani aktywnego wypoczynku czy leniwych spacerów, ale także miłośnicy historii, dzikich zwierząt i innych uroków przyrody.

Natura 2000

Dzięki licznie występującemu ptactwu i nieskażonemu cywilizacyjnie krajobrazowi dolina Szkwy w całym jego biegu została zaliczona do „Obszaru Natura 2000” (Dyrektywa Ptasia). Dolina Szkwy jest cenną ostoją ptaków wodno-błotnych m. in : cyraneczka, łabedzi, perkos, żuraw, bocian, rybitwa

Kajakarstwo

rzeka Szkwa to doskonałe miejsce do uprawiania kajakarstwa. Szkwa to typowa rzeka nizinna, bardzo ładna i nieuciążliwa, idealna dla poczatkujących. Dostarcza malowniczych i urozmaiconych widoków dzięki licznym meandrom. W gospodarstwie posiadamy kajaki.

Jazdy rowerowe

W okolicach Szkwy jest kilka ciekawych szlaków i ścieżek rowerowych, które zapewnią amatorom tego sportu nie tylko ciekawe widoki ale również zwiedzenie miejsc historycznych

Zima fetie zimowe oraz organizowanie kuligu.

Szkwa Przystań Zdrowia to idealne miejsce na ferie zimowe. Z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu lasu w zimowej aurze. Tu możesz odpocząć, nabrać dystansu, zaszczepić sporty zimowe dzieciom i nabrać energii. Nasze przytulne pokoje czekają na rodziny z dziećmi – u nas zawsze jest ciepło i czysto. Wiemy jak ważne jest to dla rodziców i ich dzieci

Grzyby / Jagody

Agroturystyka Przystań Zdrowia Szkwa leży pośród lasów szczególnie obfitujących w grzyby różnego rodzaju. Przy odpowiedniej pogodzie wystarczy zabrać koszyk i wejść do lasu, aby po jakimś czasie wypełnił się kapeluszami podgrzybków, kurek, koźlaków czy borowików. Nowicjuszom w temacie gospodarze wskażą miejsca oraz doradzą najlepsze sposoby przyrządzenia potraw.

Grill i ognisko

Do dyspozycji gości jest miejsce na ognisko oraz taras z meblami ogrodowymi, na którym można pogrillować w naszej grillo-wędzarni i z przyjemnością wypić poranną kawę wsłuchując się w śpiew słowików.

Plac zabaw

Dysponujemy placem zabaw przygotowanym dla starszych jak i młodszych dzieci. Nikt nie powinien się nudzić. Do dyspozycji dzieciaków jest domek, piaskownica, zjeżdżalnia, huśtawki, drabinka, opona i dwa hamaki.